המרכז_לתקשורת_בינלאומית

תנועת ה-BDS

תנועת ה-BDS (חרם, משיכת השקעות וסנקציות) היא קמפיין בינלאומי ולוחמה משפטית נגד ישראל, המבוסס על הניצול של ערכי זכויות אדם, מוסר כפול, הוצאת דיבה ע" השוואות מדינת ישראל למדינת אפרטהייד של דרום אפריקה, והאשמות שווא של "פשעי מלחמה". מטרת התנועה היא להגביר את הלחץ הפוליטי על ממשלת ישראל, כדי לאלץ את המדינה לעמוד במטרות המוצהרות שלה:
• "סיום הכיבוש והקולוניזציה של כל האדמות הערביות שנכבשו ביוני 1967 ופירוק החומה"
• "הכרה בזכויות היסוד של האזרחים הערבים-פלשתינים בישראל לשוויון מלא"
• "לכבד, להגן ולקדם את זכויותיהם של פליטים הפלשתינאים לשוב לבתיהם ונכסיהם"
תנועת ה-BDS אינה תנועה או ארגון רשמיים, אלא רשת של עשרות ארגונים לא-ממשלתיים (NGOs) ופעילים רדיקליים מסביב לגלובוס. על ידי עיוות שיטתי של החוק הבינלאומי, עובדות היסטוריות ועובדות כלליות על הסכסוך הישראלי-ערבי, הם מנסים לזכות בתמיכת הציבור העולמי. בעוד שתומכי ה-BDS טוענים לחפש צדק פוליטי וכלכלי, פעולותיהם בפועל יותר ויותר מונעות על ידי פעולות אנטי-יהודיות, כגון גרפיטי של צלבי קרס במקומות יהודים, הפגנות ועצרת נגד ישראל ברחבי העולם ועל האינטרנט ועד לפעולות טרור נגד יהודים.

הגדרות:
• חרם - החרם מוטל על מוצרים, תרבות ואקדמיה ישראליות. פעילי BDS נוהגים לשלוח מכתבים לאמנים, מוזיקאים, סופרים ואנשי אקדמיה ומפצירים בהם שלא להופיע בישראל, או לשתף פעולה עם מוסדות ישראליים. בסופו של דבר, פעילי ה-BDS סותרים ערכים ליברליים ודמוקרטים, כגון חופש וחופש הביטוי אקדמי, על ידי כך שהן מגבילים ערכים של פתיחות וסובלנות.

• משיכת השקעות - משיכת השקעות מחברות ישראליות וחברות שעושות עסקים עם ישראל. ארגונים לא ממשלתיים מאשימים חברות שמנהלות עסקים בישראל במעורבות ותמיכה בפשעי מלחמה והפרות החוק הבינלאומי. פעילי BDS דורשים מהמשקיעים, מבנקים גדולים ומקרנות פנסיה שונות, להביא להדרה של חברות אלו.
• סנקציות - פעילים אנטי-ישראליים לדרוש מהקהילה הבינלאומית להטיל סנקציות על מדינת ישראל ולנדות אותה. המטרת העל שלהם היא להשיג אכיפת חוקי הסנקציות, על ידי מועצת הביטחון של האו"ם. צורות אחרות של סנקציות כוללות אמברגו נשק, מסתמכות על האשמות חסרות בסיס של פשעי מלחמה. כמו כן, ייזום של הליכים משפטיים נגד בכירים ישראליים והטלת עונשים על ישראל בגין פעולות ההגנה שלה.
בפועל, קמפיין ה-BDS זכה להצלחה קטנה. יחד עם זאת, האפקטיביות שלו טמונה ביכולתו לחדור אל השיח הציבורי והפוליטי בזירה הבינלאומית ולטשטש את הקווים הדקים שבין ביקורת לגיטימית, לבין דה-לגיטימציה מוחלטת של ישראל.

The Rock and Roll Boycott of Israel

For the last ten years there has been an ongoing attempt to promote a cultural boycott of Israel. While this campaign has achieved very few actual victories, it has received widespread attention and media coverage disproportionate to its success.

Response to the American Studies Association’s (ASA) Reaction to Criticism of its Academic Boycott of Israeli Universities

Scholars for Peace in the Middle East (SPME) response to the ASA‘s boycott of Israeli academic institutions, which is based on false information, wrong conclusions and antisemitism, in campuses in United States.

Iceland Capital’s Israel Boycott is Flagrant Violation of WTO Treaty

Reykjavik, Iceland passed a law boycotting all Israeli products. Both Israel and Iceland are parties to an international trade treaty which bans such boycotts.

Winning the battle

by: Dr. Jonathan Rynhold

Another Anti-Israel Vote Comes to Academia

One scholar says being denied access Judea & Samaria ("West Bank") violates her ‘Rights as an American citizen.‘ Huh? By Prof. Cary Nelson